Montaż kamer przemysłowych

Specyficzne wymagania użytkownika

Na dobrze funkcjonujący system monitoringu wizyjnego składają się: sprzęt wysokiej jakości oraz prawidłowo przeprowadzony montaż. Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego systemu, zbierzmy na jego temat jak najwięcej informacji. Warto zaufać ekspertom w danej dziedzinie i podjąć decyzję na podstawie ich wiedzy popartej doświadczeniem w branży.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do instalacji? Przede wszystkim należy dobrze poznać cechy przestrzeni, która ma zostać objęta monitoringiem. I na tej podstawie dobrać kamery. Poniżej przykłady przestrzeni o specyficznych wymaganiach.

Jednym z bardziej wymagających systemów jest z pewnością monitoring miejski. Konieczne staje się użycie wielu kamer, które dodatkowo oddalone są od centrum danych. W tym przypadku szczególnie polecane są kamery IP, a także zestawy bezprzewodowe nadawczo-odbiorcze CAMsat 5,2GHz i 5,8GHz. W przypadku monitoringu miejskiego ważny jest również szereg funkcji, w które zaopatrzono sprzęt, na przykład tzw. funkcja masek prywatności, dzięki której spod obserwacji można wyłączyć wybrane obszary, takie jak okna czy balkony mieszkań prywatnych.

Kolejny przykład - system służący do obserwacji dróg i autostrad, który musi charakteryzować się niezwykłą precyzją. Ważna jest w tym przypadku dokładna identyfikacja numerów rejestracyjnych ze znacznej odległości, przy dużych prędkościach rozwijanych przed pojazdy. Na rynku dostępne są specjalne kamery z funkcją umożliwiającą taką identyfikację oraz z systemem tłumienia światła.

Specyficzne potrzeby użytkowników zawsze powinny znaleźć pokrycie w cechach, którymi charakteryzuje się dany sprzęt. Tylko wtedy montaż kamer przemysłowych zakończy się pełnym sukcesem.